<

Şeker Kurul

 • Gamze GEDİKLİ

  Merhabalar ben Gamze Gedikli. 22 Ocak 1991 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya geldim.

  Devamı İçin...

  Merhabalar ben Gamze Gedikli. 22 Ocak 1991 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya geldim. 2008 Şubatında tanıştığım diyabetle arkadaşlığımı iyi bir şekilde devam ettirmekteyim. 2009 yılında liseden beri hayalini kurduğum Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım ve öğrenimimi sürdürüyorum. Arkadaşım Diyabet Kamp’ta her yıl grup ablası olarak görev yapmaktayım. “Arkadaşım Diyabet kamp”la ilgili Tuğçemle (Zarife Tuğçe DEDE) yazdığımız iki tane yazı Radikal gazetesinde yayınlandı. Şeker Kurul’un bir üyesi olarak diyabetle güzel yaşam için, diyabetle ilgili farkındalık yaratmak için, karşılaştığınız karşılaştığımız her türlü soruna bir çözüm bulmak için çalışacağım. Hiçbir zaman yalnız değilsiniz, diyabetimiz bize engel değil.

 • Sinan Kemal DURSUN

  Merhaba arkadaşlar ben Sinan Kemal Dursun. 1991 yılında İstanbul'da doğdum.

  Devamı İçin...

  Merhaba arkadaşlar ben Sinan Kemal Dursun. 1991 yılında İstanbul'da doğdum. Diyabetli olarak hayat koşuma 2006 yılında aldığım tanıyla başladım. 2010 yılında Bilecik Üniversitesi Makine ve İmalat Mühendisliği'ni kazandım ve eğitimime devam etmekteyim. Her yaz yapılan Arkadaşım Diyabet Kamp'a Grup Abi'si olarak katılmamın yanı sıra bundan sonra "www.arkadasimdiyabet.com" adresinde de "Şeker Kurul" olarak sizlerle olucam. Paylaşmak istediklerinizi dinleyip, çözüme kavuşturmak istediğiniz konular hakkında size yardımcı olmaya çalışıcam...

 • Emre USLU

  Merhaba ben Emre Uslu. 15 Temmuz 1992 Sakarya’da doğdum.

  Devamı İçin...

  Merhaba ben Emre Uslu. 15 Temmuz 1992 Sakarya’da doğdum. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandım. 2004 yılından beri arkadaşım diyabetle birlikte yaşıyorum. Diyabet kamplarında ilk grup abiliğimi 2011 yılında İznik kampında ve ardından Diyarbakır kampında yaptım ve şimdi de Şeker Kurul Üyesi olarak arkadaşımız diyabet hakkında sizlerle konuşmak için buradayım. Sadık ve yakın dostumuz diyabetle birlikte yaşadığımız sağlıklı, güzel, mutlu anlarımızı ve her arkadaşla olduğu gibi yaşadığımız sorunları benimle ve tüm şeker kurul üyesi arkadaşlarımla paylaşmanız ve çözüme kavuşturmamız dileğiyle. Hep beraber el ele sağlıklı ve mutlu günlere.

 • Zarife Tuğçe DEDE

  Merhaba benim adım Zarife Tuğçe DEDE 22.01.1991 İstanbul doğumluyum.

  Devamı İçin...

  Merhaba benim adım Zarife Tuğçe DEDE 22.01.1991 İstanbul doğumluyum. Ben de sizler gibi diyabetliyim.1993 yılında diyabetle tanıştım. 2008 yılında Arkadaşım Diyabet Kamp’la tanıştım. 2009 yılından beri kampa grup ablası olarak katılıyorum. 2009 yılından beri insülin infizyon pompası kullanıyorum. Benim gibi diyabetli kardeşlerime yardımcı olmak amacıyla 2011 yılında üniversitede hemşirelik bölümüne girdim. İlkokul 1. Sınıfta diyabetli olmak nasıldır? Üniversite sınavında diyabetli olmak ne denli zordur hepsini sizler için deneyimledim. Diyabetinizle ilgili sosyal hayatınızda ki tüm sorunlarınızı paylaşmak için buradayım. Unutmayın Diyabet bir hastalık değil yaşam tarzıdır. Az şekerli günler..

 • Hatun ERDOĞAN

  Merhaba ben Hatun ERDOĞAN. 03.05.1991 İzmit' te doğdum.

  Devamı İçin...

  Merhaba ben Hatun ERDOĞAN. 03.05.1991 İzmit' te doğdum. Ben 2003 yılından beri sizler gibi diyabetliyim. 2008 yılında Arkadaşım Diyabet Kamp'ına diyabetli çocuk olarak gittim. 2010-2011 yılından beri kampa grup ablası olarak katılıyorum. 2011 yılında Diyarbakır'da ilk kez düzenlenen Arkadaşım Diyabet Diyarbakır Kampı’na da grup ablası olarak katıldım. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Diyabetinizle ilgili hayatınızdaki tüm sorunlarınızı paylaşmak için elimden gelen yardımı yapmak için buradayım.

 • Şeyma ÇALLI

  Merhaba millet; Ben Şeyma ÇALLI, 20 yaşındayım ki burada bulunuş durumum ne kimliğim ne yaşım...

  Devamı İçin...

  Merhaba millet;

  Ben Şeyma ÇALLI, 20 yaşındayım ki burada bulunuş durumum ne kimliğim ne yaşım, 19 yıllık otoimmün tip1 diyabetli olmam sanki:) öncelikle wauw bu yaşta nasıl? Durumlarına genel bakarsak; ilk tanıyı samsun On Dokuz Mayıs Üni. Tıp Fak.'de Dr. Murat AYDIN tarafından alan benim yaşamım aslında bir çeşit disneyland and mickey gibi:) yani.. henüz 1 yaşındayken teşhis konulduğu için diyabetimle iki kafadar, genç ve dinamik bir takım, ayrılmaz ikiliyiz aslında:) tabi teşhis aşamasında oldukça sıkıntılı durumlar olmuş-ailem için-ki o yaşta bir çocuk genelde bu şikayetlerle gittiğinde hemen diyabet teşhisi konulamamaktaymış:/ sonuç itibariyle Dr. Murat AYDIN ki kendisi benim ilk diyabet doktorum ayrıca ilk doktorum, sırdaşım, diyabet dostum olup bana ilk iğne yapmayı öğreten kişi (şuanda on dokuz mayıs üni. rektörü) ve yine aynı zamanda diyabetin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu ve yalnızca dikkatli olarak, belki de biraz bencilce davranarak (ki benim gibi dikkat eksikliği olan biri için zor ama o zaman tek çocuk olan biri için kolay bir durum;)) diyabeti nasıl yarışın gerisinde bırakabileceğimi de öğreten kişidir. Onun yönlendirmesi üzerine kendimi Marmara Üni. Tıp. Fak.'de, burada da sırasıyla Prof. Dr. Abdullah BEREKET, Doç. Dr. Serap TURAN ve Doç. Dr. Oğuzhan DEYNELİ' nin hastası olarak buldum ki halen hastaları olarak bulunmaktayım(büyük bir kısmı hayranlık anlamında:)) aynı zamanda tek yaptığım ikiz kardeşim olan diyabetten çok tüm insanların beni sevmesini sağlamak ve benim kardeşimle iyi geçinmem değildi elbette ailemle(annem, babam ve öz kardeşim) yaşıyorum, Kartal And. Lis. bitirdim ve şimdi Marmara Üni. Atatürk Eğitim Fak. Fenbilgisi Öğrt. 3.sınıf öğrencisiyim çok ihtimal vermesem de belki de gelecek yıl mezun olacağım kim bilir kader kısmet ama tek bildiğim diyabet bu yolda beni yalnızca biraz alıngan yaptı başka bir etkisi yok:) bir komplikasyon ya da bu yaz 20 yılı devirecek olmama rağmen bir olumsuzluk yok ilk günkü gibi mutlu mesut baya baya tatlı günler geçiriyoruz:) hatta yaz okulu ihtimali olduğu için gidemeyeceğim halde kazandığım erasmus sayesinde farklı ülke hastaneleriyle bile tanışıp farklı dilde birçok yeni teknik öğrenebilecektik. Hep söylediğim gibi hayattaki olumsuzluğu yenebilmek yalnızca onu olumlulaştırabilmekle mümkün;)Sevgilerimle..

 • Recep ARSLANCAN

  MERHABALAR...DİABET ARKADAŞLARIM. Ben Recep Arslancan. 1986 İstanbul doğumluyum.

  Devamı İçin...

  MERHABALAR...

  DİABET ARKADAŞLARIM

  Ben Recep Arslancan . 1986 İstanbul doğumluyum. Diyabet yaşım 7 İstanbul’da yaşıyorum. Kocaeli Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu 3. sınıf öğrencisiyim. 15 yıldır çeşitli sporlarla birlikte lisanslı olarak futbol oynuyorum. Bu sene yapılan İznik kampına aktivite lideri olarak katıldım. www.arkadasimdiyabet.com adresinde ben de size Şeker Kurul’undaki arkadaşlarımla beraber eşlik edeceğim. Sorunlarınızı bizlerle paylaşıp doğruları birlikte bulmak adına tecrübelerimizi paylaşarak size yardımcı olmak beni çok mutlu edecek....

 • Nilgün ALTUN

  Ben Nilgün Altun. 16 Eylül 1989 Kocaeli doğumluyum.

  Devamı İçin...

  Ben Nilgün Altun. 16 Eylül 1989 Kocaeli doğumluyum. Diyabetimle 10 yaşımdayken, yani 1999 senesinde tanıştım. İlk yıllar herkes için olduğu gibi benim için de zor geçti taa ki Arkadaşım Diyabet kampındaki muhteşem ekiple tanışana dek. Orada ilk olarak adından da anlaşılacağı gibi diyabetimin aslında bana arkadaş olduğunu öğrendim. Orada öğrendiklerim, yaşadıklarım ve paylaştıklarımla büyüdüm bugünlere geldim. Şu anda Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıftayım. Bu 13 sene içerisinde ‘Arkadaşım Diyabet’ ile ilkokul, ortaokul ve lise eğitimimi aldım ve üniversite eğitimimi almaktayım. Her türlü aktiviteye onunla katıldım, onunla yaşadım. Hiçbir zaman beni yüzüstü bırakmadı hep yanımda oldu. Şu unutulmamalı ki, bir şeyi aklınıza koyduğunuzda yürekten istediğinizde etraftaki engellere değil de hedefe odaklanıyorsunuz ve sonuçta da o hedefi alnınızın akıyla başarıyorsunuz. ‘Yapamazsın, edemezsin, sen diyabetlisin.’ diyenlere inat her şeyi başarmanın mutluluğu kocaman bir pastadan bile daha tatlı. Bu 13 sene içerisinde yanımda olan, beni destekleyen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Şimdilerde ise hedefim ‘Nasıl ki bana destek olunduysa, ben de birilerine destek olmalıyım.’dır. Diliyorum ki herkes arkadaşı diyabetle bir an evvel tanışır ve yaşamın tadını çıkarmaya vakit kaybetmeden başlar

 • Ömür İÇMEN

  Merhaba arkadaşlar ben Ömür, 1991 yılında Yozgat'ta doğdum.

  Devamı İçin...

  Merhaba arkadaşlar ben Ömür, 1991 yılında Yozgat'ta doğdum. Diyabetle tanışmam bundan yaklaşık 16 sene önce oldu ve 16 senedir diyabetle bozulmaz bir dostluğum var. Sakarya Üniversitesi'nde Makine Müh. öğrencisiyim. Daha önce diyabet hakkında edindiğim bilgi ve tecrübeleri, düzenlenen kamplarda benden daha küçük dostlarıma aktardım şimdi bu site altında sizlerle olmaktan mutluyum. Geri kalan hayatınızda hayatınızdan asla sporu eksik etmeyin. Diyabet buna engel değildir arkadaşlarım ve mümkün olduğunca kamplara ve etkinliklere katılıp bu diyabet kardeşliğinin büyümesinde elinizden geleni yapın. Soru ve sorunlarınızın çözümünde elimden gelenin en iyisini yapacağım, sevgiyle kalın :)

 • Oğuzhan DEYNELİ

  Ben, Marmara Üniversitesi Endokrinoloji kliniğinde öğretim üyesi olarak çalışıyorum.

  Devamı İçin...

  Ben, Marmara Üniversitesi Endokrinoloji kliniğinde öğretim üyesi olarak çalışıyorum. Diyabete ilgim sadece bu alanda çalışan bir doktor olmamdan değil, bir yandan da 16 yaşından beri sizler gibi hayatımı diyabetle birlikte sürdürme zorunluluğumdan kaynaklanıyor. Halen insülin pompa tedavisi kullanıyorum. Yaşım 42, evliyim ve bir kızım var.

 • Ebru Ercanlı AĞDAŞ

  27.05.1982 doğumlu, Kasım1989 tarihinde tip1 dm tanısı aldı.

  Devamı İçin...

  27.05.1982 doğumlu, Kasım1989 tarihinde tip1 dm tanısı aldı. 2005 yılından beri Kocaeli Üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde çalışıyor. 2007 yılından beri çocuk diyabet ve endokrin polikliniğinde diyabet hemşireliği yapıyor. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyor. :D