Diyabetten Güzellik Yaratmak: Kamp Yazıları

09 Kasım 2011 - 13:55

« Geri

Puan
 • 4.00/5
(5 oy; 4.00)

Bu içeriğe reyting vermek için lütfen üye girişi yapın.

DİYABETLİ ÇOCUKLARLA BEŞ GÜN: Ne düşünüyorlar? Nasıl yaşıyorlar? Ne istiyorlar? - “Diyabetle Güzel Yaşam Yaz Kampı – LAPTA 96”dan izlenimler

"İstanbul Tıp Fakültesi Diyabet Bilim Dalı ve Kıbrıs Türk Diyabet Derneği’nin ortak çabaları ile 23 Ağustos – 2 Eylül 1996 tarihleri arasında Girne – Lapta’da “Diyabetle Güzel Yaşam Yaz Kampı” yapıldı. Kampa Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan 52 diyabetli çocuk ve genç katıldı. On gün süren kamp boyunca çocuklar birbirlerine deneyimlerini aktardılar, bir çok yeni arkadaşlık kurdular, diyabet kınusundaki bilgilerini geliştirdiler ve hepsi doyasıya eğlendiler. Ben de diyabetli çocukların tedavisiyle uğraşan bir hekim olarak kampın son beş gününde onlarla birlikte yaşadım. Bir taraftan onların eğitimleri ve tedavileri ile uğraşırken diğer taraftan yaşamları , düşünceleri ve istekleri konusunda uzun konuşmalar yaptım. Bu yazıda onlarla geçirdiğim beş günün bende bıraktığı izleri ve onların duygıularını yansıtmak istedim.

Birlikte olduğumuz beş gün boyunca inanılması güç bir enerji, sevgi ve dayanışma ile yaşayan; diyabet bakımı konusunda bana çok şey öğreten diyabetli çocuk ve gençleri hep özlemle hatırlayacağım. Böyle bir deneyimi yaşamama imkan veren başta Prof. Dr. Temel Yılmaz ve Kıbrıs Türk Diyabet Derneği Başkanı Emete İmge olmak üzere kampa emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum."

Prof. Dr. Şükrü Hatun

>> Kamp yazılarının devamını okumak için ekli PDF'i indirebilirsiniz.

Yorumlar
 • selena / 05 Ekim 2013 - 12:57

  nasıl katılır yaa..... katılmak istiorum...

  Kötüye Kullanım Bildir

 • furkan42 / 07 Mart 2013 - 19:21

  bende katılmak istiyorum nasıl bilği edineçeğiz.

  Kötüye Kullanım Bildir

 • fakir34 / 04 Aralık 2012 - 23:10

  Enes kapmı 10 numara oraya katılın bence

  Kötüye Kullanım Bildir

 • Hunili / 05 Eylül 2012 - 22:48

  Bende katılmak istiyorum. Bilgi ve uygulama acısından bir çok şeyi bildigimi düşündüğüm icin bana pek faydası olacağını sanmıyorum ama yalnız olmadığımı bilmek başka diyabetlilerle tanışmak beni çok mutlu edecektir :) Bir dahaki sefere mutlaka katılmalıyım :)

  Kötüye Kullanım Bildir

Bu içeriğe yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.